Get Adobe Flash player
Gabinet lekarski
telefon2 94 37 26 871
Oddział Pediatryczny
telefon2 94 37 26 870
Oddział Neonatologiczny
telefon2 94 37 26 838
Koordynator Oddziału Pediatrycznego
lek.med. Grażyna Żyłka
specjalista chorób dziecięcych

Pielęgniarka koordynująca Oddziału Pediatrycznego

Alicja Aleksandrowicz

Koordynator Pododdziału Neonatologicznego

lek. med. Aleksandra Gusowska-Rybak
specjalista chorób dziecięcych i noworodkowych

Pielęgniarka koordynująca Pododdziału Neonatologicznego
Grażyna Dyjeta

Kadra lekarska
l
ek. med. Grażyna Żyłka
specjalista chorób dziecięcych

lek. med. Anna Kłudka
specjalista chorób dziecięcych

lek. med. Paweł Chalusiak
lekarz chorób dziecięcych

lek. med. Magdalena Kawalec-Kaźmierczak
rezydentka

Informacji o stanie zdrowia małych pacjentów udziela
lekarz prowadzący w trakcie wizyty lekarskiej, ordynator lub upoważniony przez niego lekarz (codziennie w godz. 12.00 – 14.00) lekarz dyżurny (całodobowo)

 

ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

Oddział dziecięcy świadczy usługi w zakresie pediatrii ogólnej. Diagnozujemy i leczymy dzieci do 16 roku życia. Dzieci są hospitalizowane głównie z powodu ostrych i przewlekłych chorób układu oddechowego, pokarmowego i moczowo-płciowego oraz stanów nagłych. Wykonujemy m.in. cystouretrografię mikcyjną, gastroskopię u dzieci starszych, głowy, w razie potrzeby inne, diagnozujemy choroby alergiczne i niedokrwistości, diagnozujemy i leczymy żółtaczki okresu noworodkowego. Oddział dysponuje w pełni wyposażoną salą intensywnego nadzoru. Rocznie przyjmujemy powyżej 900 dzieci. Na oddziale mogą przebywać rodzice lub opiekunowie (jedna osoba opiekująca się chorym dzieckiem). Jesteśmy uczestnikami akcji „Szpital z sercem” organizowanej przez Telekomunikację Polską. Aktualnie Oddział jest wpisany do rejestru Ministerstwa Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z pediatrii.

PODODDZIAŁ NEONATOLOGICZNY

Pododdział Neonatologiczny jest oddziałem I stopnia referencji. Rocznie rodzi się w Szpitalu w Szczecinku powyżej 800 noworodków. Zdrowe noworodki przebywają razem z matkami. Oddział posiada nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną do intensywnej opieki nad noworodkiem.